Zaplanuj idealne wesele!

Ślub i wesele to jedne z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Wszystkie chciałybyśmy, aby to był idealny dzień, aby tak się stało musimy jednak wszystko dokładnie zaplanować i dopiąć na ostatni guzik. Zatem nim nadejdzie ten wymarzony dzień czeka nas wiele miesięcy planowania i przygotowań. Wesele najczęściej urządza się raz w życiu, dlatego mało kto ma w tym doświadczenie w związku z tym prezentujemy poradnik, jak zaplanować idealne wesele.

Obecnie coraz bardziej popularne stają się wesela z motywem przewodnim. Dlatego nim zabierzecie się za jego przygotowanie powinniście się dokładnie zastanowić jakiego wesela oczekujecie. Macie do wyboru wiele możliwości: ślub w tradycyjnym stylu, małe przyjęcie weselne czy właśnie przyjęcie z określonym motywem przewodnim. Jak znaleźć taki motyw przewodni? Najbardziej naturalnie wypadają te motywy, które wiążą się ze wspólną historia pary młodej lub z ich zainteresowaniami czy stylem bycia. Inne pary decydują się na motywy filmowe lub wesela w klimacie określonych epok, czasem motywem przewodnim jest po prostu odpowiednia kolorystyka dominując w przybraniu sali i elementach ubioru państwa młodych.

Przynajmniej półtora roku oznacza to, że najlepiej zabrać się za to już dwa lata wcześniej. W tym terminie należy zacząć rozglądać się za salą weselną, bowiem w tym przypadku najtrudniej jest znaleźć odpowiednie terminy. Ważne będzie także poszukiwanie zespołu, można kierując się opiniami znajomych, lub zdaniem internautów przesłuchać najlepsze zespoły. Można także wyszukując za pośrednictwem wyszukiwarki strony takich zespołów i odsłuchiwać próbki utworów, które większość tych zespołów udostępnia na swoich stronach. (O tym jak powinna wyglądać strona takiego zespołu można przekonać się wchodząc w link – vervaband). Ostatnim elementem o jaki należy zatroszczyć się dużo wcześniej jest wybór fotografa, podobnie jak w przypadku sali weselnej oraz orkiestry również najlepsi fotografowie szybko znajdują chętnych na swoje usługi, dlatego ich terminarz łatwo się wypełnia na rok lub więcej do przodu.

Pozostałe elementy można zacząć przygotowywać w trakcie roku przed weselem, dość szybko należy też zadbać o sukienkę ślubną, a dokładniej o wybór odpowiedniego modelu, ponieważ salony ślubne też mają pewne obłożenia, a takie sukienki szyje się czasem przez miesiąc, a czasem nawet dłużej. Ostatnie przymiarki są na tydzień przed weselem, więc spokojnie, przed samym weselem można jeszcze poprawić to i owo. Warto także zatroszczyć się odpowiednio wcześniej o zaproszenie weselne, przede wszystkim dlatego, że należy wziąć pod uwagę czas jaki będzie potrzebny do wręczenia tych zaproszeń, zwłaszcza jeśli macie zamiar zaprosić wielu gości. W niektórych regionach Polski panuje zwyczaj przesyłania zaproszeń pocztą – w takim przypadku można się tym zając nieco później. Na kilka tygodni przed weselem warto także wybrać kwiaty do dekoracji sali oraz do bukietu panny młodej i jeśli mamy zamiar (a najczęściej mamy) wystąpić na weselu w nowych butach warto wcześniej trochę w nich pochodzić, aby się odpowiednio ułożyły do nogi i nie ogryzły nas podczas wesela, bo wygodne buty na weselu to istotny element.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *