5 kroków do idealnego wesela

Planując ślub każda Para Młoda chce, by było to niezapomniane wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci zarówno im, jak i ich gościom. Organizacja wspaniałego wesela nie jest rzeczą łatwą, dlatego dziś prezentujemy 5 podstawowych kroków, jakie należy podjąć, aby mieć pewność, że uroczystość okaże się wspaniałym wydarzeniem, które przez lata będzie wspominane w rodzinie.

 

  1. Ustalenie daty ślubu i wesela – tradycją w naszym kraju jest ustalanie ślubu i wesela w jednym dniu. Przede wszystkim dlatego, aby nie kłopotać gości dwukrotnie. Jednak coraz częściej zdarzają się pary, które decydują się na kameralną ceremonię zaślubin, a przyjęcie weselne dla szerszego grona organizują w innym terminie. Ustalenie daty ślubu jest o tyle istotne, że wszystkie pozostałe kroki zostaną podporządkowane tej dacie. Jeśli parom nie zależy szczególnie na jakimś konkretnym dniu wówczas wybierają taką datę, kiedy zarówno ich wymarzona sala weselna jest wolna, jaki fotograf i orkiestra mają pusty grafik na dany dzień. Ustalając datę ślubu należy pamiętać, że sale weselne i muzycy często mają rezerwację nawet z dwuletnim wyprzedzeniem.
  2. Wybór sali weselnej – kolejnym krokiem, o który należy zadbać tuż po wyborze daty ślubu jest wybór sali weselnej. Jeśli państwo młodzi mają jakąś wymarzoną, to im szybciej ją zarezerwują, tym lepiej. Wybierając salę na przyjęcie należy sporządzić listę potencjalnych gości, aby określić na ile osób wesele będzie organizowane. Sala weselna powinna być na tyle duża, aby goście nie siedzieli i nie tańczyli w ścisku. Nie może być jednak zbyt obszerna, bo przy małej liczbie gości, sala będzie robiła wrażenie pustej. Szukając sali weselnej warto sprawdzić także najbliższe okolice, dla przykładu, jeśli para młoda jest z Dębicy to planując wesele dobrze sprawdzić także okolice Dębicy, może się bowiem okazać, że w stosunkowo niedużej odległości znajduje się fantastyczna sala weselna. W przypadku przywołanej Dębicy ogromną popularnością cieszy się na wesele Grand Chotowa nad tamtejszym zalewem.
  3. Wybór muzyki – kolejnym istotnym punktem jest orkiestry lub DJ, którzy zadbają o oprawę muzyczną całej uroczystości. Tradycyjnym rozwiązaniem jest zespół weselny, ale coraz częściej młode pary decydują się na DJ. Wybierając osoby, które zapewnią oprawę muzyczną należy zarezerwować stosowny termin z dużym wyprzedzeniem. Podobnie jak w przypadku domów weselnych, także muzycy, zwłaszcza Ci najlepsi mają wypełnione grafiki na wiele miesięcy wcześniej.
  4. Wybór fotografa – kolejnym krokiem, gdy mamy już zarezerwowaną salę i orkiestrę jest wybór fotografa lub kamerzysty lub obu rozwiązań. Dobry fotograf także może mieć grafik wypełniony na kilka miesięcy w przód, dlatego i tym razem warto zatroszczyć się o rezerwację z pewnym wyprzedzeniem.
  5. Wybór strojów weselnych – garnitur można kupić nawet miesiąc wcześniej, chyba że ma to być garnitur szyty na miarę, wówczas zamówienie powinno być złożone przynajmniej pół roku wcześniej. Sukienkę panny młode wybierają najczęściej na pół roku, a nawet rok przed ślubem. Suknie są szyte lub sprowadzane z zagranicy według wybranego kroju. Ostatnia przymiarka ma miejsce przy odbiorze sukni tydzień – dwa przed ślubem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *