Jak dopasować bukiet ślubny do sukni? Podpowiadamy.

Bukiet ślubny to nieodłączne element stylizacji panny młodej. Kiedyś składał się z samych ziół i symbolizował rozpoczęcie nowego życia młodej pary. W wieku XIX zioła zostały zastąpione kwiatami, z których każdy oznaczał coś innego. Dzisiaj również można wybrać bukiet na ślub w oparciu o symbolikę kwiatów, jednak najczęściej panna młoda kieruje się dopasowaniem stylistycznym do sukni.

 

W stylu klasycznym

 

Jeśli decydujemy się na suknię elegancką o kroju w literę ”A” lub w księżniczkowym stylu, to odpowiedni będzie bukiet kulisty. Jest to tzw. ,,biedermeier’’. Charakteryzuje się perfekcyjnym i ciasnym ułożeniem. Przybiera kształt idealnej kuli, z której nie może odstawać żaden kwiatek. Zależnie od tego, jakie wybieramy dodatki, możemy zdecydować się na bukiet całkowicie biały lub taki, w którym połączonych jest kilka kolorów. Bukiet kulisty pasował będzie do wielu różnych sukien, ale przede wszystkim do tych rozkloszowanych.

 

W tym wątku warto wspomnieć również o bukiecie ślubnym typu ,,nosegay’’. Jest to również dosyć ciasny i niewielkich rozmiarów bukiecik, jednak nie musi przyjmować kształtu idealnej kuli. Często jest on symetryczny, ale włożone w niego listki, czy gałązki mogą spokojnie odstawać od reszty. Będzie idealny do romantycznych stylizacji.

 

Zjawiskowo i elegancko

Istnieją również takie formy bukietów na ślub, które jak najbardziej pasują do eleganckich i klasycznych stylizacji, ale tych bardziej minimalistycznych. Są to bukiety kaskadowe. Przybierają one o wiele większe rozmiary niż bukieciki kuliste i posiadają nieco luźniejszą formę. Bukiet ślubny kaskadowy wylewa się niemal z rąk panny młodej. Składa się on z wielu różnorodnej wielkości i kolorów kwiatów. Dlatego najlepiej będzie się prezentował na tle minimalistycznej sukni np. o kroju syrenki.

 

Niewinnie i delikatnie

Niewątpliwie styl klasyczny, czy typowo elegancki, to nie jedyne możliwe do wyboru opcje, jeśli chodzi o stylizację ślubną. Dzisiaj coraz częściej panny młode decydują się na suknię i dodatki w stylu boho. Taka kreacja charakteryzuje się zwiewnością, koronkowymi dodatkami i delikatnością. W tym wypadku kwiaty możemy dostrzec nie tylko w dłoni panny młodej, ale i w jej włosach.

Można stwierdzić, że kompozycje kwiatowe w stylu boho to przeciwieństwo kulistych i ciasnych, niemal perfekcyjnych bukiecików. Bukiety ślubne w tym wypadku są niezwykle naturalne. Tworzone są z żywych polnych kwiatów. Tak naprawdę to każda kompozycja kwiatowa stworzona w ten sposób pasować będzie do jakiejkolwiek sukni boho. Zarówno kwiaty, jak i kreacja będą w tym wypadku symbolizowały wolność, swobodę i luz.

Ciekawym zabiegiem jest dobranie sezonowych kwiatów do bukietu i stworzenie odpowiedniej względem pory roku kolorystyki. Tak więc wiosną i latem królować będzie biel, róż, zieleń i kolor żółty. Natomiast jesienią brązy, beże, pomarańcz i czerwień. Nawiązanie do pory roku idealnie dopasuje się do stylu opartego na naturalności i swobodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *