Masz wesele? Gdzie najlepiej zatrzymać się w Krakowie?

Kraków co roku odwiedzają setki tysięcy turystów, w zasadzie nie ma okresu w roku, który w Krakwie uchodziłby za „gorszy”, bowiem w tym mieście zawsze kręcą się przybysze. Jeśli nie pojawili się oni w grodzie Kraka ze względów turystycznych, to są tutaj przez wzgląd na podroż służbową, sympozjum czy aby odwiedzić rodzinę. Ze względu na tak duży turystyczny ruch oferta hoteli w Krakowie jest też bardzo szeroka. Wybierając się do dawnej stolicy Polski zadajemy sobie więc pytanie, gdzie się zatrzymać? Oto wskazówki, które pomogą wybrać odpowiedni hotel na podróż do Krakowa.

  1. W okolicach rynku – to doskonała lokalizacja dla każdego kto odwiedza Kraków. Położenie w centrum miasta, blisko od dworców autobusowego i kolejowego pozwala na szybkie i bezproblemowe dotarcie do hotelu. Dodatkowo dzięki takiej lokalizacji z pewnością wszyscy odwiedzający Kraków będą zadowoleni, bowiem większość jego zabytków można poznać spacerując. Hotel położony blisko rynku to między innymi – hotel imperial.

  2. W okolicach Wawelu – okolice Wawelu to kolejna chętnie wybierana przez goszczących w Krakowie lokalizacja hotelu. Hotele w okolicach Wawelu, położone nad Wisłą mają często widok na rzekę, więc będą dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie spokój. Dodatkowo część hoteli ma wspaniały widok na położony na wzgórzu zamek. Jednak chcąc mieć w swoim pokoju taki widok należy zwrócić uwagę z której strony zlokalizowany jest hotel.

  3. W okolicach Kazimierza – Kazimierz to chyba najmodniejsza obecnie dzielnica Krakowa. Ma ona niepowtarzalną atmosferę, która znacząco różni się od tej jaką można znaleźć na rynku głównym. Każdy komu Rynek nie przypadł do gustu powinien rozważyć właśnie tę lokalizację, zwłaszcza, że nocując na Kazimierzu turyści w dalszym ciągu mogą dotrzeć na rynek pieszo, jest to kwestia około piętnastominutowego spaceru.

  4. Poza centrum – lokalizacja hotelu poza centrum będzie najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy przyjechali do Krakowa w celach biznesowych, a firmy czy konferencje, na które przyjechali położone są daleko od rynku głównego i centrum miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *