Idziemy na wesele! Tylko co na siebie włożyć?

O ile w przypadku młodej pory kwestia ta jest oczywista, o tyle zaproszeni goście weselni często zastanawiają się, w jaki sposób się ubrać, aby dopasować swój strój do charakteru imprezy. Zazwyczaj mamy taką świadomość, że nasz strój powinien być na tyle odświętny, aby oddawać podniosły charakter okoliczności. Jednakże w trakcie przygotowań- jakie najczęściej czynimy z odpowiednim wyprzedzeniem- mogą pojawić się pewne wątpliwości.

Jaki strój będzie odpowiedni dla kobiety?

Generalnie powinna to być jakaś elegancka i szykowna sukienka, a więc strój koktajlowy. Wybierając się kreację i zastanawiając się, jak się ubrać na wesele jako gość, raczej powinnyśmy swoją kreację wybierać spośród strojów wieczorowych niż casualowych. Sukienka może posiadać dowolny fason, a dodatkowo przy takiej okazji jak wesele, możemy sobie nawet pozwolić na sukienkę do samej ziemi. Problematyczna jest natomiast bardzo często kolorystyka takiej sukienki. O ile obecnie coraz bardziej liberalnie podchodzi się do kwestii ubioru na wesele, o tyle tradycyjnie przyjmowano, że kreacja osoby zaproszonej na wesele nie powinna być ani biała ani czarna. Jeśli chodzi o biel, kolor ten po prostu jest zarezerwowany dla pani młodej. Jeśli natomiast chodzi o czerń, o ile jest ona na miejscu podczas wieczornych wyjść, bankietów i kolacji, jako, że kolor czarny jest kojarzony z kolorem żałobnym- nie powinien pojawić się w roli kreacji weselnej. Tkaniny, z jakich szyje się sukienki koktajlowe zazwyczaj są grubsze i sztywniejsze, mogą też posiadać lekko połyskujące wykończenie. Uzupełnieniem takiej sukienki są dodatki, na które głównie składa się biżuteria, a także niewielka torebka- na przykład kopertówka.

A co powinien założyć mężczyzna?

Dla mężczyzny obowiązkowym strojem wizytowym jest garnitur wraz z koszulą z długim rękawem. O ile ubranie kamizelki jest tutaj opcjonalne, z pewnością nie można zamienić koszuli z długim rękawem, która stanowi kanon elegancji, na koszulę z krótkim rękawem, która uznana została za modę casualową. 

Potrzebujesz koszuli na wesele? Kup ją na https://www.niren.pl/pl/c/Koszule-dlugi-rekaw-meskie/41

Jeśli chodzi o kolorystykę garnituru, może on być granatowy, szary, a nawet czarny- w tym przypadku ta czerń jest jak najbardziej na miejscu, gdyż jest poświęcona właśnie takim, podniosłym okolicznościom. Pewną klasykę stanowi czarny, dopasowany garnitur wraz z białą, elegancką koszulą z długim rękawem, klasycznymi, skórzanymi butami na delikatnym obcasie oraz krawatem lub muchą. Jeśli chodzi o fason takiego garnituru, najmodniejszą obecnie opcję stanowi garnitur typu slim fit, a więc model, który jest w specjalny sposób taliowany, aby mógł dobrze modelować sylwetkę. Taki fason optycznie powiększa barki, jednocześnie wyszczuplając okolice brzucha. Jednakże, dla tych panów, którzy nie czują się zbyt dobrze w tak dopasowanym garniturze pozostaje także opcja klasyczna garnituru luźniejszego, który bardziej przypomina model oversize, szczególnie jeśli chodzi o dopasowanie marynarki. Dobrze dobrany garnitur sprawi, że pomimo swojego bardzo eleganckiego charakteru, strój ten będzie wygodny i pozwoli nam na wiele godzin dobrej zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *