Dlaczego włosy wypadają?

Czasami trudno jest nam ocenić, czy wypadające włosy są czymś normalnym czy może ich ilość jest już zbyt duża. Tak naprawdę, wypadanie włosów jest czymś naturalnym- jedne wypadają, a na ich miejsce wyrastają nowe. Problem pojawia się jednak w momencie, kiedy zaobserwujemy natężenie ich wypadania, a więc kiedy coraz więcej będzie ich na naszej szczotce, ubraniach, a nawet na poduszce, a coraz mniej na naszej głowie.

Warto wiedzieć, że takiego problemu nie można lekceważyć, gdyż w krótkim czasie spory ubytek wypadających włosów może spowodować nawet łysienie, co znacząco psuje estetykę naszego wyglądu. Chcąc w naprawdę profesjonalny sposób podejść do tematu, najlepiej zdecydować się na wizytę u takiego specjalisty jak trycholog. Nie jest to lekarz, ale obszarem jego specjalizacji jest wszystko to, co związane z włosami oraz skórą głowy.

 

W czym może nam pomóc trycholog?

 

Już podczas pierwszej wizyty możemy uzyskać wiele istotnych informacji o możliwych przyczynach naszego problemu. Dodatkowo, trycholog może przeprowadzić dokładną analizę stanu skóry naszej głowy, co pozwala na lepsze dobranie odpowiednich w naszym przypadku preparatów do stosowania. Dzięki analizie i dogłębnej diagnostyce, możliwy jest szybszy powrót do zdrowych i pięknych włosów.

 

Czy do trychologa trzeba chodzić regularnie?

 

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Standardowo, powinniśmy odbyć przynajmniej około 3 wizyt w określonych odstępach czasu- co 1 lub 2 miesiące. To pozwala zbadać stan włosów i skóry głowy podczas kuracji, a także ocenić jej efektywność w dłuższym dystansie czasowym. Jeśli jednak problem jest dużo bardziej złożony, może się okazać, że potrzebna będzie większa ilość konsultacji. Najważniejsze, aby pozbyć się wszelkich problemów z włosami, ale też finalnie dobrać odpowiedni sposób ich pielęgnacji. Jeśli będziemy wiedzieli, w jaki sposób o nie dbać, najprawdopodobniej uda się nam także zminimalizować ryzyko kolejnych chorób, które często są też spowodowane zachwianiem równowagi skóry głowy.

https://centrumzdrowegowlosa.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *