Udajesz się w podróż poślubną? Ile kosztuje parking przy lotnisku?

Jeszcze kilkanaście lat temu z samolotów korzystać mogli tylko i wyłącznie ludzie bogaci, którzy nie narzekali na brak gotówki. Obecnie sytuacja odwróciła się o 180 stopni. Nie jest bowiem tajemnicą, że dzięki tanim liniom lotniczym dziś na taki lot stać niemal każdego. Nic w związku z tym dziwnego, że polskie lotniska są coraz bardziej oblegane przez Klientów. Nic też nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miałoby się to zmienić. Jeżeli już to zainteresowanie takimi lotami powinno tylko i wyłącznie wzrastać.

Skoro tak weźmy tutaj pod uwagę fakt, że na lotnisko często udajemy się własnym środkiem transportu, co jest szybkie, a także komfortowe. Niemniej jednak na czas wyjazdu taki samochód gdzieś trzeba zostawić. W tym przypadku czas najwyższy przyjrzeć się parkingom przy lotnikach, których dziś nie brakuje. Znajdziemy je bowiem przy każdym z lotnisk bez wyjątku. Przyjrzyjmy się jeszcze cenom takich usług. Za przykład posłuży nam Atmosfera Parking, a więc jeden z parkingów, który zlokalizowano przy lotnisku Katowice-Pyrzowice. Ile zatem będziemy musieli zapłacić za zostawienie tam auta?

Konkurencyjne ceny

W błędzie są ci, którzy uważają, że za parking przy lotnisku zapłacimy krocie. Nie jest to prawda. Możemy powiedzieć, że jest wręcz przeciwnie i ceny są dość konkurencyjne i niskie. Przykładowo za dzień pobytu auta na takim parkingu zapłacimy około 20 zł. Nie jest to wiele, biorąc pod uwagę, że za bilet czy wakacje płacimy przecież o wiele więcej. Nie oznacza to jednak, że za pięć dni pobytu za parking zapłacimy 100 zł a za dziesięć dwukrotnie więcej. Nie, ponieważ parkingi, a w tym parking Atmosfera oferują nam wiele promocji. Możemy powiedzieć, że im dłużej takie auto pozostaje na parkingu, tym za dzień zapłacić będziemy zmuszeni mniej. Najlepiej posłużyć się tu konkretnym przykładem. Tak więc za siedem dni zapłacimy jedynie 55 zł, a za dwa tygodnie 90 zł. Nie jest to wiele. Każdy kolejny dzień po dwóch tygodniach pobytu to z kolei pięć złotych więcej. Jak w związku z tym widzimy, ceny są dość niskie i raczej nie narażą nas na wielkie straty.

Oczywiście pamiętajmy, że wybierając parking przy lotnisku, nie wolno kierować się tylko i wyłącznie ceną. O wiele ważniejsze jest bezpieczeństwo naszego samochodu. Nikt bowiem nie chce wrócić i zastać samochód uszkodzony czy tym bardziej skradziony. Liczą się także wszelkie usługi dodatkowe, a więc między innymi darmowy transport na płytę lotniska czy do terminalu. To również jest ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *