Przynajmniej rok przed ślubem pamiętajcie o…

Ślub i wesele to okazja do radości i jeden z najważniejszych dni w życiu, każda para młoda chce by wypadło ono jak najlepiej, by goście dobrze się bawili, by było dużo radości i każdy po latach wspominał to wesele jako udane. Jednak, aby tak się stało konieczny jest ze strony młodej pary nie mały wysiłek organizacyjny, aby wszystko było idealnie dograne w każdym calu należy z dużym wyprzedzeniem zabrać się za organizację, zwłaszcza tych najistotniejszych elementów jakimi są sala weselna, zespół weselny oraz fotograf i kamerzysta. Na tymi elementami ślubu najlepiej zacząć rozmyślać już dwa latach przed ślubem, a rok to absolutne minimum jeśli chcemy spokojnie, bez nerwów zarezerwować salę, zespół i kamerzystę.

Sala weselna

W pierwszej kolejności należy zadbać o salę weselną. Wybierając dom weselny należy zwrócić uwagę na szereg czynników, począwszy od wielkości sali, przez menu aż po ewentualne miejsca hotelowe. Jeśli państwo młodzi mają pewność, że dla części ich gości konieczne będzie zapewnienie hotelu, wówczas powinni rozglądać się za salami oferującymi miejsca noclegowe oraz sprawdzać oferty hoteli oraz sal weselnych. Sama sala powinna być wielkością dostosowana do liczby gości, dla małych wesel lepsze będą mniejsze sale, bowiem na dużym parkiecie czy w dużej sali będzie się wydawało, że na weselu jest zaledwie garstka osób, natomiast w przypadku, gdy duże wesele zostanie zorganizowane w małej sali wówczas gościom będzie niewygodnie, a brak miejsca do tańczenia czy możliwości swobodnego przemieszczania się między stolikami zdecydowanie powoduje dyskomfort.

Zespół weselny

Kolejnym istotnym elementem o jaki należy zadbać jest wybór zespołu weselnego, podobnie jak w przypadku terminów sal, również zespoły weselne szybko mają wypełnione terminarze, dlatego rok przed ślubem to najpóźniejszy czas na wybór zespołu na wesele. Wybierając zespół weselny dobrze jest najpierw posłuchać ich wykonań, większość zespołów udostępnia na swoje stronie internetowej utwory we własnych aranżacjach, najczęściej takie strony wyglądają w ten sposób – vervaband.

Fotograf i kamerzysta

W ciągu ostatnich kilku lat coraz więcej par młodych odchodzi od pomysłu zatrudniania kamerzysty na rzecz wynajęcia dwóch fotografów. Nie mniej jednak część par młodych nadal chce uwiecznić swoje wesele na filmach, więc wybór jest tutaj wyłącznie kwestią gustu. To o czym należy pamiętać to, to że najlepsi kamerzyści i fotografowie mają wypełnione kalendarze na wiele miesięcy wprzód, dlatego i tym elementem należy zająć się ze znacznym wyprzedzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *