Płyn do baniek mydlanych – nie tylko na wesele

Bańki mydlane to niewątpliwie jedna z ulubionych dziecięcych zabawek. Jej prostota połączona z niezwykłymi wizualnym efektami sprawia, że stanowi poważną konkurencję dla królującej ostatnio – nawet wśród dzieci – elektroniki. Bańki znajdują jednak zastosowanie nie tylko jako gadżet dla dzieciaków, używany zwykle w domu, ale także wspaniałe, kreatywne narzędzie animacji na różnego rodzaju imprezach. 

MYDLANE SZALEŃSTWO

Bańki mydlane potrafią przysporzyć sporo radości zarówno w domu, jak i na otwartym powietrzu. Należy jednak przyznać, że tylko w tym drugim wypadku, kiedy to zamierzamy bawić się nimi na zewnątrz, możemy w pełni docenić ich ulotne piękno.

Wszyscy zapewne pamiętamy z dzieciństwa ich niespieszny lot w powietrzu, kiedy to unosiły się rozświetlane wszystkimi kolorami tęczy. To niezwykły, jedyny w swoim rodzaju widok, który warto podarować również własnym dzieciakom.

YN DO BANIEK MYDLANYCH I CO JESZCZE?

Jak pisaliśmy w artykule z zeszłego tygodnia poświęconym tworzeniu gigantycznych baniek mydlanych (Jak stworzyć gigantyczne bańki mydlane?), kluczem do satysfakcjonującej i niekończącej się zabawy nimi, jest wysokiej jakości płyn. Warto by posiadał on autorską, oryginalną recepturę, jak na przykład ten dystrybuowany przez znaną na rynku firmę tuban.pl. Stanowi ona bowiem gwarancję wydajności oraz „wielkości” baniek mydlanych.

Oprócz płynu przyda nam się niewątpliwie narzędzie do „wydmuchiwania” baniek. Przy wyborze należy pamiętać, że jego kształt często ma decydujące znaczenie dla formy i wielkości baniek. Z kolei jeśli zależy nam na bardziej imponującym efekcie i chcemy wyprodukować dużą ilość baniek w jak najkrótszym czasie, to powinniśmy sięgnąć po profesjonalne wytwornice. Najczęściej używane są one przez różnego rodzaju animatorów kultury.

NARZĘDZIE DLA ANIMATORÓW

Wysokiej jakości płynu do baniek mydlanych używa się  nie tylko w domu, ale również na różnego rodzaju wydarzeniach plenerowych. W ostatnim czasie duże miasta (i nie tylko) przeżywają prawdziwy wysyp różnego rodzaju lokalnych inicjatyw, w tym między innymi takich imprez plenerowych, jak festyny.

Oprócz standardowych atrakcji przeznaczonych zarówno dla dzieci i dorosłych, coraz częściej pojawiają na nich także pokazy z bańkami mydlanymi w roli głównej. Są to zarówno małe przedstawienia, którym towarzyszy muzyka i taniec, jak również warsztaty samego puszczania baniek, które nie jest wcale tak proste, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Wiele takich pokazów ma sporo wspólnego z coraz bardziej popularnymi zarówno na całym świecie, jak i od kilku lat w Polsce, teatrami baniek mydlanych, wykorzystującymi w pełni ich artystyczny potencjał. Z pewnością każdy kto widział tego typu przedstawienie nigdy go nie zapomni.

– – –

Naprawdę trudno wyobrazić sobie lepszy sposób na przyciągnięcie uwagi dzieci i zapewnienie im niezapomnianych wrażeń w czasie imprez, niż bańki mydlane. Oprócz festynów świetnie sprawdzają się także pod czas różnego rodzaju imprez rodzinnych, jak na przykład wesela.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *