Aktywne przygotowania do wesela

Przygotowania weselne to nie lada wyzwanie, choć nie da się ukryć, że mnogość i dostępność różnego rodzaju ozdób, gadżetów oferowanych w sklepach znacznie ułatwia to zadanie. Można przygotować salę i dodatki w wybranym wcześniej stylu – klasycznym, rustykalnym, boho czy glamour. Możliwości jest naprawdę wiele. Są jednak wśród zakochanych pary, które preferują nie tylko zamawianie produktów ze sklepu, ale przede wszystkim własną twórczość. Jest wiele rzeczy, które na swoje wesele Para Młoda może przygotować samodzielnie. Dla tych, którzy chcą aktywnie brać udział w organizowaniu wesela, prezentujemy poniżej kilka propozycji.

  1. Zaproszenia. Wygodnie jest zamówić konkretny wzór zaproszenia, jednak w takiej sytuacji ciężko o pełną personalizację. Oczywiście na zaproszeniu drukowane są imiona pary młodej, data ślubu, można też wybrać sobie wierszyk do środka. Gorzej jest jednak z grafiką. Jeżeli para młoda oczekuje czegoś niebanalnego, co będzie charakteryzowało ich związek, charaktery, to lepiej samodzielnie przygotować grafikę. Wystarczy dobry program na komputerze, aby wyczarować cuda. Potem pozostanie tylko druk. Dzięki takim działaniom, każdej zaproszonej osobie można napisać coś innego.
  2. Wiejski stół. Od dłuższego czasu na weselach widać, że oprócz tradycyjnych dań pojawiają się stoły z dodatkowym jedzeniem. Najczęściej są to wyroby mięsne – kiełbasy, szynki, kaszanka, pasztet, smalec i inne tego typu. Jest to fajny dodatek, a goście chętnie kosztują swojskich wyrobów. Taki stół można przygotować samodzielnie, wystarczy dowiedzieć się więcej na temat tego, jak wygląda domowe wędzenie mięsa.
  3. Domowe nalewki. Powoli wyprzedzają one standardowy podarunek dla gości, jakim są ciasta. Wystarczy rok przed planowanym ślubem zacząć przygotowanie nalewek – z malin, aronii, truskawek czy pigwy, aby w dniu wesela były … smaczne! Jest to ciekawa propozycja. Można nalewki podawać w buteleczkach o nietypowym kształcie. Dodatkowo można opatrzyć je spersonalizowaną etykietą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *