O co spytać zespół weselny?

Dla wielu młodych par wybór zespołu weselnego jest zadaniem bardzo trudnym. Bez wątpienia również i dlatego, że ich wybór jest przeogromny. Nie trudno więc tu o jakiś błąd, przez który weselni goście nie będą dobrze bawić się na takim przyjęciu. Na pewno szukając zespołu na wesele, warto pytać i to dużo. Jakie pytania więc zadawać dla zespołów weselnych? O odpowiedź na to pytanie poprosiliśmy członków zespołu vervaband.pl, który specjalizuje się w obsłudze tego typu imprez na terenie województwa małopolskiego.

Cena

Cena na pewno nie jest najważniejsza, ale z drugiej strony nie da się ukryć, że dla wielu z nas jest ona czynnikiem bardzo ważnym. Wiele par ogranicza mniejszy lub też nieco większy budżet. Warto więc znać cenę takiego zespołu oraz wiedzieć, jaki zakres usług w danej cenie on oferuje.

Termin

Zespół weselny najlepiej wybierać jest jak najwcześniej. Wszystko dlatego, że sam wybór będzie wówczas o wiele większy. Pamiętajmy tutaj przede wszystkim o tym, że im dłużej będziemy zwlekać, tym mniej opcji nam pozostanie. Dobre zespoły mają terminy zarezerwowane przynajmniej na rok w przód.

Repertuar

Na pewno jedno z najważniejszych pytań, które dotyczy zespołu weselnego, wiąże się z jego repertuarem. Ten powinien być jak najszerszy. Najważniejsze jest bowiem to, aby na weselu doskonale bawili się wszyscy nasi goście, a więc nie tylko osoby młode, ale również i zdecydowanie starsze. Nie jest to takie proste, jak się może wydawać. Dlatego też tak bardzo istotne jest to, aby utwory odgrywane przez zespół weselny były bardzo różnorodne i do tańca zachęcały wszystkich gości bez wyjątku.

Zabawy weselne

Przyjęcie weselne to przede wszystkim dobra zabawa, a skoro tak nie wolno zapominać także i o wszelkich grach i zabawach. Mowa tu przede wszystkim o oczepinach. Konkurencji powinno być co najmniej trzy lub cztery. Ponadto warto postawić tu na coś naprawdę oryginalnego, co zaskoczy gości. O tym, jak dany zespół przeprowadza oczepiny, dowiedzieć się możemy na przykład z dostępnych w sieci filmików wideo.

Przerwy

Wiele zespołów robi naprawdę długie przerwy, a co gorsza jest ich dość sporo. Nie jest to dobre rozwiązanie. Oczywiście jakiejś przerwy na skonsumowanie ciepłych posiłków są dla jego członków niezbędne, choć dobry zespół nawet i podczas przerw potrafi zachęcić gości do zabawy przy stole. Warto postawić na ludzi, którzy wiedzą jak to robić.

Sprawdzenie na żywo

Na pewno doskonałą okazją do sprawdzenia zespołu jest odwiedzenie jego podczas występu na żywo. Dlatego warto poprosić o możliwość wemknięcia się na najbliższe wesele. Jeśli nie jest to możliwe dobrze przynajmniej posłuchać jego nagrań.

Wszystkie te pytania to podstawa podczas rozmowy z zespołem weselnym. Nie ma co się krepować i warto pytać. Jak mówi jedno z przysłów „Kto pyta, nie błądzi”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *